#1 Makita MAK192600-1 2.0-Amp Hour NiCad Pod Style Battery
on Sunday, March 3, 2013
Cheap Makita MAK192600-1 2.0-Amp Hour NiCad Pod Style Battery
192600-1 Model Code: AA - Price is for 1 Each (part# 192600-1) This item features: -Ni-MH batteries have longer run-time than standard Nickel Cadmium batteries. -Type: Rechargable Battery Pack. Model Code  Model Description AABatt. Type:NiCad, Voltage:14.40 VDC, Batt. Cap.:2.000 A-h, Style:Pod ABBatt. Type:NiMH, Voltage:12.00 VDC, Batt. Cap.:2.600 A-h, Style:Pod ACVoltage:9.60 VDC, Batt. Cap.:10.600 A-h, Style:Stick