## Tripp Lite PDUMNH30 PDU Monitored 120V 30A 5-15/20R 16 Outlet L5-30P Horizontal 2URM
on Monday, June 3, 2013
best price Tripp Lite PDUMNH30 PDU Monitored 120V 30A 5-15/20R 16 Outlet L5-30P Horizontal 2URM
Amazon : Tripp Lite PDUMNH30 PDU Monitored 120V 30A 5-15/20R Average Customer Review: 4.0 out of 5 stars See all reviews (1 customer review) Tripp Lite's PDUMNH30 Monitored Power Distribution Unit is the solution you seek!
PDUMNH30 horizontal 2U monitored rack PDU supports 30A maximum capacity at 120V (agency de-rated to 24A/2.88kW continuous). Includes 10feet/3m attached line cord with L5-30P input plug and 16 5-15/20R outlets. Outlets are arranged in two separately brokered 8 outlet load banks. Visual and remote current monitoring tracks total output load in amps, plus output current levels for each output load bank. Supports 2U horizontal rackmount installation with included mounting brackets. Included cord retention plates keep vital network equipment plugged in and continuously powered. Monitored PDU system
yutube/B004SBC8PC/facebok gogle bloger/41RyI6CXI7L.jpgpicasaweb
==>> Details Price & Discount <<==speedtest
Tripp Lite PDUMNH30 PDU Monitored 120V Features :
  • 120V 30A Monitored Power Distribution Unit (PDU) with built-in web/network interface in 2U rackmount form factor
  • L5-30P 30A 120V input plug and 16 NEMA 5-15/20R output receptacles
  • 30A maximum capacity (Agency derated to 24A continuous)
  • Outlets are arranged in two separately brokered 8 outlet loading banks
yutube/B004SBC8PC/facebok gogle Tripp Lite PDUMNH30 PDU Monitored 120V 30A 5-15/20R 16 Outlet L5-30P Horizontal 2URMspeedtest